Odwieczne pytanie: co zjeść na obiad?

Jest godzina czternasta i siedzisz jeszcze w pracy, wiesz, że w ciągu ostatniej godziny zmiany już nic konstruktywnego nie wymyślisz, zwłaszcza, że czujesz w żołądku pustkę, która oznacza, że należałoby dostarczyć mu coś smacznego do jedzenia. Przeglądając informacyjne strony internetowe, co chwilę napotykasz przepisy na smaczny obiad. Jeden zachęca do zrobienia roladek z kurczaka wypełnionych serem i szynką, zaczynasz zastanawia się czy masz wszystkie składniki czyli kurczaka, ser, szynkę, bułkę tartą, jajka, olej. Wizualizując swoją lodówkę stwierdzasz że nie masz nic z powyższych produktów.

Zaczynasz zastanawiać się czy jest możliwość ugotować coś smacznego do jedzenia, ograniczając do minimum koszty oraz czas na jego przygotowanie. Zaczepiasz koleżankę obok, która podpowiada, że idealnym rozwiązaniem jest makaron z białym serem i cukrem, Na samą myśl robi Ci się niedobrze, przypominasz sobie szkołę podstawową i babcię, która gdy wracałeś ze szkoły czekała na Ciebie właśnie z takim przysmakiem, którego nie znosiłeś. Widzisz jej wzrok, gdy pilnowała abyś zjadł wszystko. Z zamyślenia wyrywa Cię wezwanie szefa, patrzysz na zegarek i zaczynasz zastanawiać się, co może od Ciebie chcieć, pół godziny przed końcem zmiany. Okazuje się, że szefostwo jest niesamowicie zadowolone z Twojej pracy i dostajesz podwyżkę. Wychodząc z gabinetu już wiesz, że dzisiaj nie będziesz marnował czasu na robienie roladek z kurczaka, ani katował się jedzeniem makaronu z białym serem. Dzisiaj zjesz na mieście, w końcu dostałeś podwyżkę i musisz to uczcić.

Pojawia się kolejny problem, gdzie można zamówić coś smacznego do jedzenia. Obiad w Poznaniu można zjeść m. in. w pizzerii (https://www.kuchnia-italia.pl/informacje/pizzeria-poznan-rataje), fast-foodzie, barze mlecznym, restauracji z kuchnią włoską. Zastanawiasz się na co masz ochotę, gdzie jest najbliżej, gdzie najtaniej, nigdy nie spodziewałeś się, że obiad w Poznaniu będzie takim wyzwaniem. Wybiła godzina piętnasta, pomimo tego, że przeznaczyłeś ostatnią godzinę pracy na zastanawianiu się nad dzisiejszym obiadem, nadal nie wiesz gdzie możesz pójść aby zjeść smaczny obiad.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *