Pizza z Lublina podbija serca turystów

Lublin jest miastem o bardzo ciekawej historii, znajdziemy tam naprawdę wiele interesujących budowli oraz elementów architektonicznych, które wzbudzą nasz zachwyt. Jest to też miejsce wypadowe do innych miast. Bardzo często turyści odwiedzają Lublin ze względu na piękne budowle, ogród botaniczny oraz Plac Litewski. Plac to nie tylko historyczne miejsce, obecnie toczy się tam życie miejskie, na rynek wychodzą studenci, mieszkańcy oraz turyści.

Do swojej dyspozycji mają wiele lokali, w których można smacznie zjeść. W Lublinie znajdziemy bardzo dużo różnorodnych restauracji, w których znajdziemy bogate menu z całego świata. Jest tam kuchnia indyjska, gdzie podawane jest wspaniałe curry pięciu smaków, do tego możemy zamówić oryginalną zupę krewetkową z nutą trawy cytrynowej, mleczka kokosowego oraz limonki. W restauracjach z kuchnią typowo polską możemy skosztować pierogów. Zachwyca różnorodność farszów, będziemy mieli okazję skosztować tradycyjnych pierogów oraz tych nieco egzotycznych. Mało kto podejrzewał, że można zrobić pierogi z ananasem i z kiwi. Najwięcej jest jednak miejsc, gdzie zjeść możemy potrawy kuchni włoskiej, czyli nieśmiertelną pizzę. Dobra pizza w Lublinie jest wypiekana na cienkim cieście lub na grubym. Zazwyczaj w lokalu jest piec opalany drewnem.

Każdy kucharz ma swoją prywatną recepturę, która sprawia, że każda pizza serwuje niepowtarzalne ciasto. Dobrej pizzerii nie trzeba daleko szukać, największa ich ilość znajduje się na rynku w Lublinie. Największe znaczenie, oprócz ciasta, ma sos pomidorowy oraz ser, który jest bazą do każdej pizzy. Z tego właśnie względu bardzo dobra pizza charakteryzuje się nieco słodkimi pomidorami, które sprowadzane są prosto ze słonecznej Italii oraz serem mozzarella. Ważnym elementem są także zioła, w najlepszej pizzerii używane są jedynie świeże i wysokiej jakości składniki. Bez tych elementów pizza smakuje przeciętnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *